Ohlášky 27. srpna – 21. neděle v mezidobí

27. srpna – 21. neděle v mezidobí

Svátky v týdnu:

Po Památka sv. Augustina, biskupa a učitele církve

Út  Památka Umučení svatého Jana Křtitele

Pořad bohoslužeb

Út 16,30 hodin po mši svaté půlhodinová adorace

St 18,00 hodin

Čt, Pá 16,30 hodin

Ne 8,30 hodin a 10,15 hodin

 

V kostele je nově k dispozici dětský křesťanský časopis „Nezbeda“. Součástí je i příloha pro předškolní děti „Cvrček“.

V zákristii je možné si zakoupit kalendáře na postavení na příští rok. Cena za jeden je 80 Kč.

 

Pozvání na Slavnostní uvedení do úřadu diecézního biskupa

Milí bratři a sestry,

na počátku prázdnin se do diecéze rozšířila radostná zpráva o jmenování druhého diecézního biskupa. Chci poděkovat vám všem, kteří jste se v uplynulých měsících na tento úmysl modlili. Zároveň vás chci pozvat ke slavnostní mši svaté ve čtvrtek 31. srpna v 16,00 v ostravské katedrále, při které proběhne mé uvedení do úřadu za účasti apoštolského nuncia. Budu velmi rád, když mě v této důležité chvíli podpoříte svou přítomností a modlitbou. Prosím, ať se v tento den v kostelích naší diecéze rozezní v 15,55 hodin zvony na dobu pěti minut. Přímý přenos slavnostní mše svaté z katedrály bude možné sledovat v televizi Noe.

V předvečer této události vás srdečně zvu k Modlitebnímu večeru chval a proseb za mou službu ve vedení diecéze. Ten se uskuteční ve středu 30. 8. 2023 v 19,00 v kostele svatého Václava v Ostravě.

Těším se na setkání s vámi a žehnám! Váš + biskup Martin

 

Pan biskup Martin Vás zve dále na pouť do Frýdku v sobotu 2. 9. Mše svatá v 18,00 hodin bude sloužena s úmyslem: „Svěřme pod mateřskou ochranu Panny Marie další cestu naší diecéze spolu s biskupem Martinem“.

Pouť do Boršic – Velehrad proběhne 16. září. Odjezd v 8,00 z Havířova. Bližší informace u paní Kusákové nebo paní Reichenbachové.