Pouť do Boršic a na Velehrad

16. září 2023 se vydali havířovští farníci na pouť se setkáním s P. Janem Gacíkem. Právě v Boršicích u Buchlovic otec Jan nyní žije. Už cestou autobusem se poutníci připravovali modlitbou růžence, do které zahrnuli své rodiny, farnosti, kněze a vyprošovali pro všechny potřebné milosti. Pamatovali také na Vaška a Lucii Reichenbachovy, kteří si v tento den v šumbarském kostele sv. Jana Boska udělili svátost manželství. Pod vedením otce Františka Baroše účastníci pouti zazpívali i několik mariánských písní. V boršickém kostele sv. Václava sloužil P. Jan mši svatou, po které poutníky pozval do místního kulturního domu na oběd. Zde poutníci popřáli otci Boží požehnání k jeho jmeninám a s předstihem také k 75. narozeninám a předali dary. Oslava se neobešla bez dobrého vína a radostného zpěvu. Několik písní zaznělo také jako poděkování těm, kteří se postarali o bohaté pohoštění.

Kolem 14. hodiny se poutníci přesunuli na posvátný Velehrad, kde se modlili na hrobech biskupa A. C. Stojana a P. Tomáše Josefa kardinála Špidlíka, jejichž ostatky jsou uloženy přímo v bazilice. Čas byl také na procházku krásného areálu za nádherného slunečného počasí. Po srdečném rozloučení s otcem Janem poutníci nastoupili do autobusu již mnohokrát osvědčeného pana řidiče Václava Turčína a pohodlně směřovali k domovu. Pomodlili se korunku k Božímu milosrdenství a v dobré náladě za zpěvu lidových písní cesta proběhla velmi rychle. Všichni poutníci byli z celé pouti velmi nadšení a hned se ptali, kdy se pojede zas… J Kéž pouť přinese do našich životů hojné plody.

JaRei